Agro Kartela

Përfitimet nga ngrënia e gjelit të detit

Gjeli i Detit është njëri prej ushqimeve më të preferuara dhe pothuajse nuk mungon në raste festash.

Gjeli i Detit përmban sasi të lartë të proteinave, dhe kjo është shumë e rëndësishme nëse këtë mish e konsumojnë gratë shtatzëna. Gjithashtu përmban sasi të ulët të yndyrës, sasi të lartë të vitaminave B3 dhe B6 etj.

Konsumi i mishit të Gjelit të Detit sjellë shumë të mira shëndetësore për organizimin, është antikancerogjen, prodhon energji, mbrojtës i sistemit kardiovaskularë etj..

Kohëve të fundit, mishi i Gjelit të Detit hyn në kategorinë e ushqimeve të rëndësishme për organizimin siç janë veja, qumështi, djathi, etj. /FermaIme/ 

ProCredit Bank

Të fundit

Ju rekomandojmë

5 arsye pse duhet të konsumoni lëngje frutash

Lëngjet treten shumë shpejt, kështu që vlerat ushqyesepërthithen nga trupi. Prandaj ato jane te rendesishem per organizmin qe...

Benefitet që ka përdorimi i uthullës së mollës

Falë përbërjes së saj, mund të themi se uthulla e mollës bën mirë për tretjen. Pra personat që vuajnë nga urthi ose nga...

Mbështetësit

Partnerët