Kopshti im

Rrethojat e “gjalla

Njeriu vazhdimisht përpiqet ta ketë jetën sa më të natyrshme.Njerëzit me shekuj kanë mbjellur bimë e lule, në pë...

Bonsai

Bazuar në të gjitha të dhënat që qarkullojnë, lulja Bonsai prejardhjen e ka nga Kina. Siç mund ta dini, kushtet ...

Lulet, dashuria mbretërore

Jo më kot thuhet “Si në kopshtin mbretëror”. Pallatet mbretërore dhe familjet mbretërore thuajse garojnë që ...

Kalathea

Kalathea është një nga lulet më të bukura të ambienteve të brendshme...

Si të krijoni një minikopësht?

Pse ju duhet një Terrarium (minikopësht)? Me një Terrarium në ambjentin tuaj, ju shtoni ambjentin e gjelbër që ju ...

Lulet statuja

Një kopsht artistik, një parajsë e tëra jeshile ku të gjitha bimët dhe lulet duken sikur kanë marrë jet...

Të fundit

 • Qashqai+2 4x4 për ferma

  Menaxherët e shitjes në “Anglian Water”, të cilët vizitojnë fermat gjithandej Britanisë, prej tani do të udhëtojnë me...

 • Dobitë nga uthulla e mollës

  Uthulla e mollës e ul shtypjen e lartë të gjakut, ndihmon me rastin e sëmundjeve të fytit, tretjes së çrregulluar, ...

 • Rrethojat e “gjalla

  Njeriu vazhdimisht përpiqet ta ketë jetën sa më të natyrshme.Njerëzit me shekuj kanë mbjellur bimë e lule, në përpjekje ...

 • Një vemje kërcënon bukën e Brazilit

  Gjiganti amerikanojugor po përballet me një lloj të ri insekti rezistent ndaj pesticideve aktuale...

Mbështetësit

Partnerët